Razpis Društva Družinski in Mladinski center Cerklje

Jernej Marenk Aktualno, Novice

Razpis, dopolnjen, lektoriran, združen 9. 2. 2018

V okviru Župnije Cerklje na Gorenjskem deluje Društvo Družinski in Mladinski center Cerklje, kjer ima svoje prostore. Kot samostojno društvo deluje od lanske pomladi.

V letu 2017 smo dobili sofinanciranje programa »Gradimo mostove« za 1,5 zaposlene osebe s strani Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter z Občine Cerklje na Gorenjskem.

V okviru programa »Gradimo mostove« potekajo naslednje področja vsebin in aktivnosti:

1. Neformalno druženje z otroki, mladimi, posamezniki, družinami.
  2. Izobraževalne in praktične delavnice na temo razvijanja odzivnega in senzibilnega starševstva.
  3. Izvajanje počitniških aktivnosti za otroke in organizirano občasno varstvo otrok.
  4. Izvajanje vsebin za osebnostno rast otrok, mladostnikov in družin.

Na vseh področjih dobro sodelujemo z Osnovno šolo Davorina Jenka Cerklje, Marijinim vrtcem Cerklje in drugimi lokalnimi ustanovami.

Zgodilo se je, da nas zaradi družinskih razmer in nosečnosti voditeljica in izvajalka programa zapuščata in nujno potrebujemo osebi, ki bi se redno zaposlili za izvajanje programa »Gradimo mostove«.

Iščemo dve srčni osebi, ki ne iščeta službo ampak želita s srcem opravljati svoje poslanstvo.

Urnik dela je gibljiv, delno v dopoldanskem, delno v popoldanskem času.

Jernej Marenk, predsednik Društva DMC