Miklavževanje 2018

V nedeljo 9. 12. 2018, nas je v cerkljanski cerkvi obiskal miklavz. Kot se zanj spodobi je prišel z vsem svojim spremstvom, angeli in parkleljni. Preden je prisel smo ga v župnijski cerkvi pričakali, z igrico za najmlajše in tudi tiste malo starejše. V igrici smo letos videli prizor iz nebes, in sicer nebeško zmešnjavo pred odhodom svetega Miklavža na zemljo.

Angeli, na čelu katerih je angel Serafinček, so zaradi svoje razigranosti in veselja povsem pozabili na Miklavžev god. Zato so na povelje Serafinčka pohiteli in tokrat pravočasno uspeli vse pripraviti. Kerubinček je pobral vso pošto, Kodrolašček je vse pridne otroke zapisal v Miklavževo zlato knjigo, Celestinček pa jima je pri tem pomagal. Kot glavni nebeški ključar, je sveti Peter med tem skrbno čuval nebeške duri, vendar je, ker je že nekoliko starejši zadremal na svojem zlatem naslonjaču. Ves čas pa mojster Krispin, čevljar, s pomočjo pomočnika paglavčka pridno izdeluje čeveljčke za pridne otroke. Ker pa mu angelci nagajajo se razjezi in s tem zbudi sv. Petra. Prav takrat pa na nebeške duri potrka rogatec, ki pravi da je Luciferjev bratec. Petru prinese črne bukve v katere je zapisal vse poredneže, razgrajače, pretepače in vse ki se nič ne učijo, ter pravi da dobijo zgolj korobač ali leskovko. Peter pa je čisto pozabil na Miklavžev god, ter hitro poklice angelčke, da bi jim povedal. Vendar pa so angelčki že vse pripravili, ter tako presenetili sv. Petra.

Nato Peter predlaga da bi sli Miklavžu napraviti podoknico. Z angeli se odpravijo do Miklavževega okna, kjer jih leta pozdravi ter opomni da morajo pohiteti, Petru pa naroči naj popazi na nebeške duri, medtem ko jih ne bo.
Miklavž je nato tudi zares prišel in obdaroval vse otroke ki še ne hodijo v šolo.
Dominik Jelenc