Skupina krasilcev je pripravila ikebani za okrasitev oltarja in ambona v kapeli Zavoda Sv. Stanislava.

Na jesenskem srečanju župnijskih sodelavcev

V Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu smo se na jesenskem srečanju dne 24. novembra zbrali duhovniki, laiki, člani ŽPS in župnijski sodelavci, ki v župnijah iz dekanij Radovljica, Kranj, Šenčur, Tržič, Škofja Loka, Vrhnika, Cerknica, Ribnica in Grosuplje opravljamo posamezne cerkvene službe. Iz naše župnije smo se srečanja udeležili g. župnik, g. kaplan ter predstavniki bralcev Božje Besede, ŽPS, krasilcev in ključarjev.

V uvodnem delu smo poslušali predavanje patra Mirana Špeliča o nastanku cervenih služb. Po predavanju je vse zbrane nagovoril g. nadškof msgr. Stanislav Zore.

V drugem delu smo se udeleženci razdelili v skupine (izredni delivci obhajila, bralci Božje besede, pevci, mežnarji, ključarji, katehisti, krasilci, tajniki ŽPS, člani Župnijskih karitas) in si v skupinah zmenjali izkušnje in se pogovarjali o primerih dobrih praks po posameznih župnijah. Primer dela po skupinah: skupina krasilcev je med svojim srečanjem pripravila ikebani za okrasitev oltarja in ambona v kapeli Zavoda Sv. Stanislava.

Srečanje smo zaključili s skupnim kosilom.

(Besedlilo in fotografija: M. Š.)