Predstavitev prvoobhajancev župnijskemu občestvu

V nedeljo, 11. marca, so se v župnijski cerkvi v Cerkljah župnijskemu občestvu predstavili letošnji prvoobhajanci. Gospod župnik jih je nagovoril v pridigi, ter jih spodbudili z razmišljanjem o tem, kakšna je ljubezen. Če jo je mogoče meriti, na kakšen način. Z mernikom? Metrom? Štoparico? Ampak Božja ljubezen je neskončna. Nato je vsak od njih položil svoje izdelano srce na oltar. Skupaj smo zmolili molitev Sveti Angel. Po sveti maši so molitveni botri lahko vzeli vsak svoje srce in se obvezali, da bodo za družino in prvoobhajanca, katerega ime je zapisano na srčku, v pripravi na prvo sveto obhajilo vsak dan molili. Župnijsko občestvo je prvoobhajance sprejelo odprtih src, saj jih je pričakala polna cerkev.
                                                                                                                                                             Marta Jagodic