V župniji Cerklje se ustanavlja Skupina za moške

V uvodu nekaj besed o nastanku Odmika za moške in kasneje skupin “Možje sv. Jožefa” v Sloveniji, s čimer sta v letu 2008 začela p. Viljem Lovše in p. Damjan Ristić. Del zapisa, ki je v celoti objavljen na povezavi: Nastanek odmika in skupin :

“S p. Damjanom Ristićem, ki je mož pobud in idej, ustvarjalne domišljije in široko vključujoče misli, sva se odločila, da bova nekaj storila. Vzela sva si dva dni, skupaj brala knjigo o Železnem Janezu in sanjala, kaj bova storila za može. Sestavila sva okvirni načrt in program za odmik za moške. Jezuitsko izročilo naju je obogatilo s sredstvi za skupno iskanje in najdevanje tega, kar Bog med nami že dela in kako bi mi lahko sodelovali pri tem. Ignacijanska izkušnja nama je pomagala in omogočila odkriti metodo in nama dala smer. Dozorel je trenutek za prvi odmik za moške v Repnjah, konec »daljnega« leta 2008. Odziv mož je bil presenetljiv. Kmalu bi nam zmanjkalo prostora. Metoda se je izkazala za pozitivno. Možje smo skupaj odkrivali svojo moško, od Boga dano, moč.”

Konec lanskega leta je prišlo do pobude, da bi skupino za moške organizirali tudi v naši župniji. Prepričani smo, da je tudi v naši župniji dovolj fantov, očetov, mož, sinov … ki bi v tej skupini našli slišnost, navdih, o določeni temi slišali izkušnjo drugih mož in ob tem podelili tudi svojo izkušnjo.

Zato vse, ki vas ta tema vsaj malo zanima, vabimo na uvodno srečanje z nagovorom p. dr. Viljema LOVŠETA pod naslovom MOŠKA MOČ, ki bo v ponedeljek, 18. 2. 2019, ob 19.00, v župnijski dvorani v Cerkljah.

Dan pred tem, v nedeljo, 17. 2. 2019, bo pri obeh nedeljskih mašah g. Branko CVELBAR pričeval o izkušnji moške duhovnosti. G. Branko je član skupine “Možje sv. Jožefa Ljubljana”.

Na spodnjih spletnih povezavah lahko najdete še veliko dodatnih informacij o moški duhovnosti, o ˝odmikih za moške˝ ter ostalih duhovnih vajah:

Dodatne informacije o predavanju in skupini:

Boris Jereb
boris@layoutpcb.si