Vpis otrok iz Šenturške Gore v veroučno šolo Župnije Cerklje

Jernej Marenk Aktualno, Novice

Zaradi pomanjkanja duhovnikov in razdrobljenosti župnij se v ljubljanski nadškofiji začenja projekt združevanja župnij.

Pri združevanju župnij ne gre za udobnost v Cerkvi. Gre za razbremenitev duhovnikov in nujo, da bi verne laike predramili za odgovornosti, ki jih lahko v župniji opravite sami.

V procesu združevanja se bo Župniji Cerklje pridružila Župnija Šenturška Gora. Prvi korak združevanja župnij je vpis otrok iz Šenturške Gore v veroučno šolo Župnije Cerklje. Otroci, ki se pripravljajo na prejem svete birme, bodo z veroučno katehezo nadaljevali v župnišču na Šenturški Gori.

Da bo vpis potekal brez zapletov, prosim starše otrok iz Šenturške Gore, da do 20. januarja svoje otroke vpišete v veroučno šolo v Cerklje. S seboj prinesite izpolnjeno in podpisano prijavnico in spričevalo.

Prijavnica za prvi razred veroučne šole: Vpis-v-veroučno-šolo, 1. razred

Prijavnica za 2. do 9. razred veroučne šole: Vpis-v-veroučno-šolo, 2.-9. razred

Urnik verouka v Cerkljah (izberete skupino, ki vam ustreza): Urnik verouka

Za dodatne informacije sem vam na voljo:

• mobilni telefon: 041 650 620
  • e-naslov: jernej.marenk@rkc.si

Vpis k verouku je mogoč v času uradnih ur ali po dogovoru:

• PONEDELJEK, 15.00–17.00,
  •  TOREK, 9.00–11.00,
  • ČETRTEK, 9.00–11.00,
  • PETEK, takoj po sveti maši.

Jernej Marenk, župnik