Oznanila nedelje Kristusa Kralja vesoljstva

• četrtek: Valerijan Oglejski, škof
• petek: Modest in Virgil, škofa
• sobota: Katarina Labouré, redovnica in vidkinja
• nedelja: 1. ADVENTNA, NEDELJA KARITAS, Filomen, muč.

Danes obhajamo god sv. Cecilije – zavetnice cerkvenih pevcev. Praznujete vsi, ki se kakor koli trudite, da s petjem olepšate bogoslužna opravila. Naj ob prazniku sv. Cecilije čestitamo in izrečemo posebno zahvalo vsem, ki vložite veliko truda in dela za lepo petje v naši župniji. Naj bo sv. Cecilija vaša priprošnjica pri Bogu.

Začenjamo Teden Karitas 2020, ki letos obeležuje 30-letnico organizirane Karitas v Sloveniji. Nagovarjalo nas bo geslo: »Slišim te«. V teh težkih časih je še posebej sporočilno.

Predsednik Slovenske karitas, nadškof Alojzij Cvikl, je ob tem dejal: »Letošnji teden Karitas bo drugačen, kot so bili dosedanji. Manj prazničen, pa bolj delaven. Vedno bolj se kaže, da ljudje v tem času negotovosti, strahu in nenehne grožnje potrebujejo pomoč. Iščejo nekoga, ki jih bo slišal in komur bodo lahko zaupali svoje težave. Malo je potrebno za povrnitev upanja: človeka je treba opaziti, ga sprejeti, mu prisluhniti, samo tako se bo počutil sprejetega, razumljenega in spoštovanega …«. To je vabilo za vse nas. Ustavimo se in prisluhnemo drug drugemu.

V sredo, 25. 11. 2020, bo potekal že 30. dobrodelni koncert Klic dobrote za pomoč družinam v stiski. Zaradi epidemije bo izvedba koncerta v studio 1, RTV Slovenije. Spremljamo pa ga lahko v neposrednem prenosu na I. programu RTV Slovenije, Radia Slovenije in Radia Ognjišče od 20.00 dalje. V času koncerta in še ves december bodo pri Slovenski karitas zbirali sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski. Vabljeni, da prireditev spremljate.

Sveta maša za sodelavce Karitas bo v nedeljo, 29. 11. 2020, ob 10.00 v mariborski stolnici. Maševal bo mariborski nadškof in predsednik Slovenske karitas Alojzij Cvikl. Sveto mašo bo mogoče spremljati preko neposrednega prenosa na RTV SLO, 1. program. Hvala prostovoljcem naše Župnijske karitas za delo, ki ga opravljate v dobro bližnjih.

Še vedno smo v času drugega vala Covida-19:

• Svete maše se v župniji opravljajo redno, a so za javnost zaprte, kar velja do preklica.
  • Svete maše lahko naročate po telefonu, e-pošti in v pisarni. Verouk za vse razrede poteka na daljavo. Otroke in starše vabimo, da na internetni strani obiščejo zavihek Verouk/Kateheza za vse.
  • Župnijska cerkev je odprta za osebno molitev vsak dan od 10. do 16. ure. V cerkvi si lahko vzamete adventni koledar.

Koledarji, Družinska pratika, za naročnike zbirka knjig Mohorjeve družbe, razglednice in voščilnice, kadilo in oglje. Vse našteto je v času uradnih ur že na voljo v župnišču.