Oznanila 2. nedelje med letom; 16. januar 2022

• ponedeljek: Anton, puščavnik in opat
• torek: Marjeta Ogrska, kneginja in dominikanka
• sreda: Makarij Aleksandrijski, opat
• četrtek: Fabijan in Boštjan, mučenca
• petek: Neža, devica in mučenka
• sobota: Vincencij, diakon in mučenec
• nedelja: 3. med letom; nedelja Božje besede; Henrik, duhovnik

TRETJA NEDELJA V JANUARJU je nedelja verskega tiska. Bog povrni za darove, ki ste jih danes namenili za stroške tiska Župnijskega pisma.

ŽUPNIJSKI PASTORALNI SVET se na januarski seji sreča v četrtek, ob 18.45.

JANUARSKI MISIJONSKI PETEK, 21. januarja, nas bo med sveto mašo nagovoril jezuitski misijonar p. Marijan Kokalj. Ob 17.30 povabljeni k molitvi rožnega venca za blagoslov župnijskega misijona. Sledi sv. maša z misijonskim nagovorom. Po sveti maši bo molitev, ki jo pripravi misijonarka, šolska sestra Ema Alič.

NEDELJO BOŽJE BESEDE obhajamo prihodnjo nedeljo. Božja beseda ima moč, da spreminja naša srca, jih ozdravlja, osvobaja, krepi, tolaži, razveseli. Gospod nas je poklical, da to veselo novico odrešenja delimo z drugimi. Božja beseda nas povezuje z vsemi kristjani in med seboj.

NALEPKE KOLEDNIKOV so na voljo pri tisku v cerkvi. Ob tem lahko darujete za misijone.

TEDEN MOLITVE ZA EDINOST KRISTJANOV bo letos potekal od 18. do 25. januarja. Geslo tedna molitve je svetopisemski stavek: »Videli smo, da je vzšla njegova zvezda, in smo se mu prišli poklonit« (Mt 2,2). Izbran svetopisemski citat oznanja upanje, saj govori o luči, po kateri vsi hrepenimo, ko doživljamo temo preizkušenj in kriz. Zvezda na nebu, ki so jo ugledali modri z Vzhoda, je znamenje upanja. Vodila jih je k novi Luči, ki je Jezus, ki razsvetljuje vsakega človeka. Poslanstvo nas kristjanov je danes v tem, da smo zvezda, ki razsvetljuje pot k Jezusu. Le tako bomo znamenje upanja.

NA VIRTUALNI DAN ODPRTIH VRAT vabita učence in njihove starše Gimnazija Želimlje in Dom Janeza Boska. Potekal bo v soboto, 22. januarja. Predstavili bodo življenje na gimnaziji in v dijaškem domu. Program se bo na spletni strani Gimnazije Želimlje (https://zelimlje.si/) začel ob 10. uri in se končal ob 12.00.

HVALA ČLANOM Prve skupine Cerklje, ki so očistili cerkev. Na vrsti je Skupina Češnjevek.