Oznanila 1. adventne nedelje, 29. november 2020

• petek: Barbara, mučenka
  • sobota: Savo, opat
  • nedelja: 2. adventna nedelja, Nikolaj (Miklavž), škof

Danes je prva adventna nedelja, začetek novega cerkvenega in bogoslužnega leta.

Prva adventna nedelja je tudi nedelja KARITAS. Hvala vsem, ki se zavedate, da brez karitativne razsežnosti ni pristnega krščanskega življenja. Vera brez del je mrtva. Posebno zahvalo izrekamo vsem prostovoljcem Župnijske karitas, zlasti voditeljici ŽK Albini Atlija za ogromno skrbi in dela, ki ga opravi skupaj s prostovoljci.

Dar, ki ste ga ali še boste oddali na današnjo nedeljo, je namenjen potrebam župnijske in škofijske Karitas.

Danes teden bo 2. adventna nedelja, ki je tudi Miklavževa nedelja. Žal sv. Miklavža letos zaradi korone v cerkev ne bo. Sv. Miklavž je potrdil, da vas bo zagotovo obiskal na Miklavžev večer po domovih. Otroci, ta teden posebej radi molite.

Povabljeni, da si v župnijski cerkvi vzamete adventni koledar, ki vam bo v pomoč pri pripravi na božič.

Društvo DMC Cerklje pripravlja videoposnetke besedil adventnega koledarja. Objavljeni bodo na Župnijskem YouTube kanalu.

V župnišču so na voljo koledarji, pratika, zbirka knjig Mohorjeve družbe, razglednice, kadilo …

Oddane maše:

• Gregorijanske maše za + Alojza in Antonijo Podlogar