Oznanila 1. postne nedelje, 21. februar 2021

• ponedeljek: Sedež apostola Petra
  • torek: Polikarp, škof in mučenec
  • sreda: Matija, apostol
  • četrtek: Kalist, mučenec
  • petek: Aleksander (Branko), škof; postni dan
  • sobota: Gabrijel, redovnik
  • nedelja: 1. postna; Ožbolt, škof

Hvala za darove, ki ste jih namenili za Cerkev.

Križev pot bomo molili vsak petek v postnem času na začetku svete maše.

Navodila za obhajanje svetih maš se še niso spremenila. Udeležbo pri nedeljski maši je treba prijaviti na e-povezavi naše župnije ali po telefonu 041 650 620.

Hvala članom Skupine Poženik, ki so očistili župnijsko cerkev.

ODDANE MAŠE:
– 18 sv. maš za + Cilko Repnik
– 5 sv. maš za zdravje

Pepelnična sreda nas spomni na smrt. Naša čela so bila zaznamovana s pepelom. Pepelenje so spremljale besede: »Pomni človek, da si prah in da se v prah povrneš.«

Letos sem obred pepelenja doživel posebej močno. Tik pred pepelnično mašo mi je bilo sporočeno, da mi je umrl oče. Bolezen COVID_19 je končala njegovo zemeljsko življenje. Verujem, da je pepelni dan zanj postal vstajenja dan.

Hvala za vse izraze sočutja in upanja ob očetovi smrti. Hvala za darovane svete maše.

Od očeta se bomo poslovili v sredo med 12. in 15. uro v Selcih nad Škofjo Loko. Pogreb dragega očeta bo ob 15. uri v družinskem krogu.

Prva Mojzesova knjiga človeka opisuje kot bitje, ustvarjeno iz blata, a prežeto z Božjim dihom. Naš čas na Zemlji je res kratek. Zaupajmo Jezusovim besedam: »Jaz sem vstajenje in življenje: kdor vame veruje, bo živel, tudi če umre.« (Jn 11,25)