Oznanila 28. nedelje med letom; 13. oktober 2019

Jernej Marenk Aktualno, Novice, Oznanila

GODOVI MED TEDNOM:

  • ponedeljek: Kalist I., papež in mučenec
  • torek: Terezija Velika (Avilska), devica in cerkvena učiteljica
  • sreda: Hedvika, kneginja in redovnica
  • četrtek: Ignacij Antiohijski, škof in mučenec
  • petek: Luka, evangelist
  • sobota: Pavel od Križa, duhovnik
  • nedelja: med letom, Mira, mučenka

Hvala za darove, ki ste jih v tem tednu namenili za Cerkev.

Skupina za študente in starejše srednješolce je namenjena mladim, ki oblikujejo svojo življenjsko pot po evangeliju. Pogovarjamo se o temah osebnega zorenja in o aktualnih vprašanjih vere. Prvo srečanje bo danes/jutri, v nedeljo, ob 19.00 v župnišču. Mladi, lepo povabljeni.

Starši prvoobhajancev se bomo v času priprave na prvo sveto obhajilo srečali na prvem sestanku v ponedeljek, 14. oktobra, ob 20.00 v Dvorani Jožefa Kvasa. Predavanje bo pripravila uršulinka, s. Irena Mohorič. Predstaviti vam želimo tudi potek priprave na prvo sveto obhajilo.

Priprava na krst bo v petek, 18. oktobra, ob 17.30.

Župnijska karitas Cerklje vabi starejše in bolne iz naše župnije na srečanje, ki bo v nedeljo, 20. oktobra. Ob 14.30 bo molitev rožnega venca in priložnost za sv. spoved. Ob 15.00 bo sveta maša, ki jo bo vodil msgr. Miro Šlibar. Med mašo boste imeli priložnost prejeti zakrament sv. bolniškega maziljenja. Če bi se kdo srečanja rad udeležil in nima prevoza, naj pravočasno sporoči v župnišče.

Misijonsko nedeljo bomo obhajali prihodnjo nedeljo, 20. oktobra. Pri svetih mašah bomo odprli oči, ušesa, srce in dušo za misijone. Darovi, ki se bodo ta dan zbrali, so namenjeni našim misijonarjem po svetu.

Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka Cerklje in istoimenski mešani zbor, ki deluje v okviru Društva Slovencev Republike srbske Triglav iz Banja Luke, vabita na skupni koncert s simboličnim imenom »Davorin Jenko zbližuje in združuje«, ki je že v sklopu praznovanj 60-letnice delovanja našega domačega zbora in društva. Letos maja so cerkljanski Davorinci nastopili v Banjaluki, zdaj pa jim pevci mešanega zbora iz Bosne in Hercegovine vračajo obisk. Koncert bo v soboto, 19. oktobra, ob 19. uri, v Kulturnem hramu Ignacija Borštnika v Cerkljah.

Ob prazniku vseh svetih in spominu vseh rajnih, grobove svojih dragih še posebej uredimo in prižigamo sveče. Župnijska Karitas bo tudi letos izpeljala akcijo »Manjša sveča, za sočloveka sreča«, ki je namenjena zbiranju prostovoljnih prispevkov za ljudi v stiski. Sveče bodo na voljo pred cerkvijo. Sveč ne prodajajo, temveč zbirajo prostovoljne prispevke za ljudi v stiski. Priporočen dar za svečo letos znaša 1,50 evra ali več.

Pričevanje zakoncev Bojana in Sandre Vereš z naslovom “Kako ohraniti zakonski odnos živ?” bo prihodnjo soboto, 19. 10. 2019 ob 18.45 v Domu duhovnosti Adergas. Zakonca Vereš sta po poklicu učitelja, doma sta iz majhne vasice v Prekmurju in imata štiri otroke. Organizator srečanja je društvo Družina in življenje.

Škofijska klasična gimnazija v Ljubljani vabi učence 8. in 9. razreda na brezplačne raziskovalno-ustvarjalne delavnice. Delavnice bodo 28. in 29. oktobra 2019 od 8. do 15. ure. Za udeležence bo na voljo brezplačno kosilo. Več informacij in prijava na spletni strani www.stanislav.si.

Hvala staršem birmancev in ga. Mariji Belšak, ki so očistili župnijsko cerkev. Posebej hvala tudi g. Štefanu Močniku za okrasitev župnijske cerkve.