Oznanila 5. velikonočne nedelje, 19. maj 2019

• ponedeljek: Bernardin Sienski, duhovnik
• torek: Krištof in drugi mehiški mučenci
• sreda: Marjeta, redovnica
• četrtek: Socerb, mučenec
• petek: Marija, Pomočnica kristjanov
• sobota: Gregor VII., papež
• nedelja: 6. velikonočna nedelja, Filip Neri, duhovnik

Hvala za darove, ki ste jih v tem tednu namenili za Cerkev.

Maja se zbiramo k šmarnicam vsak dan od ponedeljka do sobote ob 19.00. Prvoobhajanci se z rednim obiskom šmarnic pripravljajo na prejem sv. obhajila. K pripravi ste posebej v tednu, ki je pred nami, vabljeni tudi starši in ostali člani družine.

V četrtek, 23. maja, se začne tridnevnica pred prvim svetim obhajilom. V času tridnevnice bo priložnost opraviti sveto spoved za starše prvoobhajancev in njihove družinske člane. V četrtek ob 17.45 bo vaja za prvoobhajance in njihove starše.

Slovesnost prvega svetega obhajila bomo obhajali v nedeljo, 26. maja. Klopi v cerkvi bodo na dan slovesnosti rezervirane za slavljence in njihove najožje družinske člane.

Zakonci, ki se nameravate udeležiti praznovanja zakonskih jubilejev, čim prej oddajte prijavnico v nabiralnik ob vhodu v župnijsko cerkev. Praznovanje Župnijski pastoralni svet pripravlja v nedeljo, 16. junija, pri 10. maši.

Hvala Komornemu moškemu pevskemu zboru Davorina Jenka Cerklje, ki je pod vodstvom dirigenta Jožefa Močnika prepeval pri današnji sveti maši. Obilo zdravja in zadovoljstva želimo umetniškemu vodju zbora g. Jožefu Močniku, ki se je pri današnji sveti maši poslovil z mesta umetniškega vodja zbora.

Hvala mladim, ki se julija za 6 tednov odpravljajo na Madagaskar. Darovi, ki jih boste pred cerkvijo izročili prostovoljcem, bodo v celoti namenjeni za gradnjo zdravstvene in šolske infrastrukture na Madagaskarju. Sami presodite, ali lahko za Madagaskar kaj prispevate tudi vi.

Hvala članom druge skupine Cerklje, katere člani so očistili župnijsko cerkev.