Logotip misijona krasi silhueta cerkljanskega zvonika, ki jasno zaznamuje veduto Cerkelj. Že več sto let kliče vernike k molitvi in obredom, jih opominja, koliko je ura in obeležuje pomembne dogodke v domovini. Samo geslo misijona (zaupam vate) je zajeto v sredini logotipa, kjer vidimo stisk rok. Pred pandemijo je bil stisk rok običajen pozdrav. Lahko je bil to zelo formalen pozdrav sestankujočih, lahko je rokovanje spremljalo rojstnodnevno voščilo ali pa je bil to pozdrav neznancu. Gotovo pa se s stiskom roke približamo sočloveku, mu pridemo naproti, ga pozdravimo, ogovorimo in se zazremo v njegove oči. To je tudi eden od ciljev misijona, priti ljudem naproti in jih spodbuditi, da veselo sporočilo evangelija, ki jim je bilo oznanjeno, tudi sami ponesejo naprej.