29. Nedelja med letom

• PETEK: Darinka, mučenka
  • SOBOTA: Lucijan, mučenec
  • NEDELJA: 30. NEDELJA MED LETOM, žegnanjska, Sabina, mučenka

S tem tednom v župnijski cerkvi pričnemo s svetimi mašami ob 18.00.

Hvala za darove, ki ste jih danes namenili za misijone.

V torek po sveti maši bo na DMC-ju srečanje svetopisemske skupine.

Prihodnjo nedeljo obhajamo žegnanjsko nedeljo. Dobremu Bogu smo hvaležni, da naše farno občestvo praznuje že 870 let prve pisne omembe naše cerkve. Ob tej priložnosti pripravljamo:

• v petek, 25. oktobra ob 19.00 literarni večer z naslovom »Pesem naših domačij«, ta bo izveden v Kulturnem hramu Ignacija Borštnika;
  • v soboto, 26. oktobra ob 18.00 zahvalna sveta maša, ki jo bo vodil rojak gospod Maks Ipavec, s petjem bodo bogoslužje polepšali združeni župnijski zbori, ki bodo prepevali skladbe cerkljanskih skladateljev.

Po sveti maši bo v župnijski dvorani na ogled zanimiva razstava fotografij vseh cerkljanskih duhovnikov: tistih, ki so se tukaj rodili ali pa delovali kot župniki, kaplani ali pomočniki na podružnicah. Razstavo si boste lahko ogledali tudi v nedeljo dopoldne.

• v nedeljo, 27. oktobra bo za našo župnijo praznik žegnanja, po sveti maši bo ofer ali darovanje za potrebe domače cerkve.

Vzemimo si čas za praznovanje, za obisk vseh treh skrbno pripravljenih dogodkov, ki so še kako pomembni za ohranjanje dediščine, ki je za naše kraje pomembna. Le na ta način bo naše občestvo še bolj živo in povezano! Vsi toplo vabljeni.

Bližajo se prazniki, ko se bomo posebej spominjali dragih rajnih in zanje molili. Ne pozabimo na zakramente. Priložnost za sveto spoved bo v soboto od 17.00 naprej, ko bo spovedoval g. Janez Juhant ter v nedeljo dopoldne, ko bo spovedoval jezuit Marjan Kokalj.

Hvala skupini Poženik, ki ste očistili župnijsko cerkev. Na vrsti je druga skupina Cerklje.