3. Adventna nedelja

• PETEK: Frančiška Cabrini, redovna ustanoviteljica
  • SOBOTA: Janez Kancij, duhovnik
  • NEDELJA: 4. ADVENTNA NEDELJA, Adam in Eva, prastarša

V ponedeljek je za našo župnijo praznik celodnevnega čaščenja. Češčenje bomo začeli s sveto mašo ob 9-ih in končali s petimi litanijami in sveto mašo ob 18-ih, ki jo bo vodil novomašnik gospod Blaž Zorko. Podelil nam bo tudi novomašni blagoslov.

Ves dan čaščenja bo tudi priložnost za sveto spoved. Pred praznikom Jezusovega rojstva si vzemimo čas za molitev in lepo božično spoved. Priložnost za spoved bo tudi prihodnjo nedeljo vse dopoldne, ko bo na voljo spovednik Peter Čemažar.

V tem tednu obhajamo božično devetdnevnico. K svetim mašam ob 18-ih še posebej vabljeni otroci in starši.

Zavod za turizem Cerklje vabi na ogled razstave jaslic v Petrovčevi hiši. Več informacij je na plakatu na oglasni deski.

V petek nam bodo pri večerni sveti maši skavti iz Komende prinesli luč miru iz Betlehema.

V soboto bo ob 8-ih na Pšati sveta maša in blagoslov vode.

V nedeljo zvečer obhajamo 1. sveti večer. Vsa družina se zbere ob jaslicah k molitvi in blagoslovu doma. Ob 18-ih bo slovesna maša svetega večera. Ob 24-ih pa vabljeni k polnočnici. 30 min pred polnočnico vabljeni na božčnico, kjer nas bodo pevke in pevci popeljali v praznovanje Jezusovega rojstva.

Hvala članom prve skupina Dvorje, ki ste očistili župnijsko cerkev. Na vrsti je tretja skupina Dvorje.