6. Velikonočna nedelja

• PETEK: Job, svetopisemski mož
  • SOBOTA: Aleksander, papež in mučenec
  • NEDELJA: 7. VELIKONOČNA NEDELJA, Pankracij, mučenec

Na voljo je novo župnijsko pismo.

Smo v mesecu maju, Marijinemu mesecu. Veroučenci in prvoobhajanci vabljeni k šmarnični pobožnosti.

V ponedeljek ob 20.00 bo v župnijski dvorani srečanje za starše prvoobhajancev.

V ponedeljek, torek in sredo obhajamo prošnje dneve. Molili bomo za dobro letino in odvrnitev naravnih nesreč. V ponedeljek v Gradu, v torek v Šmartnem ter v sredo v Češnjevku, vselej ob 7.00.

V četrtek obhajamo praznik Gospodovega vnebohoda. Sveti maši bosta ob 9.00 in 19.00.

V soboto, 11. maja 2024 bomo romali v zamejstvo k Blaženi Devici Mariji Vnebovzeti na Tabru. Na Božjo pot se lahko odpravite na enega od treh načinov:

• s kolesom: odhod izpred Marijinega vrtca Cerklje ob 6:00 uri,
  • pohod (primeren za družine z otroki): odhod izpred Osnovne šole Davorina Jenka ob 8:00,
  • klasično z avtobusom (primerno za vsakogar): odhod izpred Osnovne šole Davorina Jenka ob 8:30.

Ne glede na način romanja, bo ob 13.00 uri v romarskem svetišču Marije Vnebovzete na Tabru sv. maša. Skupno kosilo bomo imeli na bližnji kmetiji. Če bi se še kdo želel udeležiti romanja, se lahko prijavi do zapolnitve, imamo še nekaj prostih mest.

Ta teden ne bo ženske skupine. Ste pa lepo povabljene na pričevanje Nataše Rupena z naslovom: Moč neugasljive ljubezni, ki bo 17. maja, in je namenjeno vsem.

Hvala prvi skupini Stara cesta, ki ste očistili župnijsko cerkev. Na vrsti je druga skupina Stara cesta.