Oznanila 22. nedelje med letom

• petek: Rojstvo Device Marije – mali šmaren
  • sobota: Peter Klaver, redovnik
  • nedelja: 23. med letom

Na voljo je novo župnijsko pismo. V njem so objavljene vse informacije glede novega veroučnega leta. Še posebej bodite pozorni na vpis k verouku, ki bo potekal v tem tednu.

V naši župniji poteka kateheza Dobrega pastirja. K prvemu vpisu so vabljeni predšolski otroci od 3 do 6 let in otroci prvega razreda. Vljudno vabljeni na dan odprtih vrat, ki bo v ponedeljek 4. 9., od 16:00 do 17:00 v atriju nad dvorano Jožefa Kvasa v Cerkljah. Več informacij lahko preberete na spletni strani naše župnije in v zgibanki, ki jo dobite pri tisku v župnijski cerkvi.

V sredo bomo imeli duhovniki šenčurske dekanije konferenco v Cerkljah. Zato bo v sredo sveta maša tudi ob 10.00. Lepo vabljeni, da nas z molitvijo podprete.

Kateheti imajo srečanje v četrtek, 7. septembra po večerni sveti maši.

V petek, na praznik Marijinega rojstva bosta sveti maši dopoldne ob 9.00 in zvečer ob 19.00.

Otroci ste v soboto, 9. septembra, vabljeni na oratorijski dan, ki bo potekal od 9. do 14. ure. Prijavnice najdete na spletu, zbirajo se do srede.

Na Brezjah pa bo v soboto molitveni dan za duhovne poklice. Molitvena ura se prične ob 9.00, sveta maša pa bo ob 10.00. Vabljeni, da prosimo za nove duhovne poklice.

Prihodnjo nedeljo bo ob 8.00 žegnanje v Lahovčah.

V Cerkljah pa bomo prihodnjo nedeljo ob 10.00 blagoslovili šolske torbe. Otroci vabljeni, da jih prinesete s seboj in prosite za blagoslov novega šolskega in veroučnega leta.

Župnija Velesovo praznuje prihodnjo nedeljo 860 letnico obstoja župnije. Slovesno bogoslužje ob 15:00 bodo združili z že tradicionalno procesijo s kipom Velesovske Matere Božje. Slovesno bogoslužje bo vodil g. nadškof Stanislav Zore. Lepo vabljeni, še posebej narodne noše.

V nedeljo, 1. oktobra se bomo odpravili na zaobljubljeno romanje v Krko na Dolenjskem. Prijave za romanje zbiramo do petka, 29. septembra. V župnišču še vedno zbiramo tudi prijave za romanje v Međugorje, ki bo konec septembra.

Hvala članom druge skupine Zgornji Brnik, ki so očistili župnijsko cerkev. Na vrsti je prva skupina Dvorje.