Predstavitev knjige dr. Ivana Štuheca

V soboto, 30. marca 2019, je bil naš gost dr. Ivan Štuhec. Predstavil nam je svojo knjigo SLOVENIJA BREZ PATRIE IN ZVONOV, v kateri obravnava teme slovenske državotvornosti, posebej pa se posveča primerom, ki so zaznamovali slovenski prostor bodisi na državni bodisi na cerkveni ravni (zadeva Patria, finančni zlom mariborske nadškofije) in jih osvetljuje z zamolčanimi ali prezrtimi resnicami.

Problematiko odkupa stavb Zavoda Antona Martina Slomška v Mariboru, ki so po finančnem zlomu mariborske nadškofije postale predmet hipotekarne prodaje, je na kratko orisal tudi v homiliji pri svetih mašah v soboto zvečer in obeh nedeljskih. V soglasju s Slovensko škofovsko konferenco nas je povabil, da po svojih močeh pomagamo s prostovoljnim darom, s katerim bo možno odkupiti stavbe omenjenega zavoda. V Župniji Cerklje na Gorenjskem smo zbrali 1.650,00 evrov pomoči za Zavod Antona Martina Slomška. Poleg tega je bilo darovano še 520,00 evrov darov za knjigo. Hvala za vaš dar. (foto in besedilo: Jože Žagar)