Pričevanje dramske igralke ga. Milade Kalezić

Gostja meseca aprila v naši župniji je bila gledališka in filmska igralka gospa Milada Kalezić. Je članica SNG Maribor v pokoju, za njo pa je lepo število gledaliških in filmskih vlog. Ob zaključku študija jo je na profesionalno igralsko pot njen mentor pospremil z besedami: “Zmeraj boš dobra kot interpretka ekstremnih situacij.”

Milada Kalezić je bila v letu 2011 dobitnica najvišjega igralskega priznanja – Borštnikovega prstana.

V svoji življenjski zgodbi nam je razkrila pot hčere bivšega jugoslovanskega oficirja iz Črne gore, ki ga je poklicna pot pripeljala v Slovenijo (in s tem njegovo družino), od popolne ateistke do zavzete pričevalke Gospodovega veselega oznanila.

Bog hoče stik s človekom in ga zato vedno išče. Gospa Milada govori o svojem čutenju, da jo je Gospod pogledal, da je začutila njegov pogled in odgovorila na Njegovo povabilo. Pravi, da je v letih, ko ni poznala vere vedno čutila, da imajo kristjani nekaj, kar tudi njo neizmerno privlači – vera v Kristusa, ki zagotavlja večno življenje.

V srednjih letih je sprejela krščanstvo in se dala krstiti. Je članica pravoslavne Cerkve, z veseljem pa zahaja tudi v katoliško skupnost in se dejavno vključuje v zakramentalno življenje obeh krščanskih Cerkva. (Jože Žagar)