Srečanje zakonskih jubilantov 2019

Jernej Marenk Aktualno, Novice

Po vzoru preteklih srečanj Župnijski pastoralni svet pripravlja srečanje zakonskih parov jubilantov, in sicer v nedeljo, 16. junija, pri sv. maši ob 10. uri, ki jo bo vodil p. Ivan Platovnjak.

Srečanje je namenjeno vsem zakoncem, ki so se cerkveno poročili v naši župniji, in tudi tistim, ki so se poročili drugje, in letos praznujejo obletnico poroke, ki je deljiva s pet.

Na prireditev vas želimo opozoriti z namenom, da si za to srečanje vzamete čas, kot tudi, da se o njem med sabo obvestite.

V župnijskem pismu in na župnijski internetni strani je objavljena prijavnica. Prijavnico izpolnite in izpolnjeno vrnite v pripravljen nabiralnik v cerkvi do nedelje, 9. junija 2019.

Prijave potrebujemo, da bomo lažje pripravili vse potrebno za praznovanje.

PRIJAVNICA ZA ZAKONSKE JUBILANTE 2019

Ime in priimek moža: ______________________________________

Ime in dekliški priimek žene: ________________________________

Naslov stalnega bivališča: ___________________________________

Kraj in datum poroke: ______________________________________

Obletnica poroke v letu 2019: _________________________________

Pričevanje dramske igralke ga. Milade Kalezić

Jernej Marenk Aktualno, Novice

Gostja meseca aprila v naši župniji je bila gledališka in filmska igralka gospa Milada Kalezić. Je članica SNG Maribor v pokoju, za njo pa je lepo število gledaliških in filmskih vlog. Ob zaključku študija jo je na profesionalno igralsko pot njen mentor pospremil z besedami: “Zmeraj boš dobra kot interpretka ekstremnih situacij.”

Milada Kalezić je bila v letu 2011 dobitnica najvišjega igralskega priznanja – Borštnikovega prstana.

V svoji življenjski zgodbi nam je razkrila pot hčere bivšega jugoslovanskega oficirja iz Črne gore, ki ga je poklicna pot pripeljala v Slovenijo (in s tem njegovo družino), od popolne ateistke do zavzete pričevalke Gospodovega veselega oznanila.

Bog hoče stik s človekom in ga zato vedno išče. Gospa Milada govori o svojem čutenju, da jo je Gospod pogledal, da je začutila njegov pogled in odgovorila na Njegovo povabilo. Pravi, da je v letih, ko ni poznala vere vedno čutila, da imajo kristjani nekaj, kar tudi njo neizmerno privlači – vera v Kristusa, ki zagotavlja večno življenje.

V srednjih letih je sprejela krščanstvo in se dala krstiti. Je članica pravoslavne Cerkve, z veseljem pa zahaja tudi v katoliško skupnost in se dejavno vključuje v zakramentalno življenje obeh krščanskih Cerkva. (Jože Žagar)