Smrt in pogreb nekdanjega cerkljanskega župnika gospoda Stanislava Gradiška

V ponedeljek, 29. aprila 2019, je odšel h Gospodu nekdanji cerkljanski župnik gospod Stanislav Gradišek, ki je zadnji mesec svoje bolezni preživel v Cerkljah.

Rojen je bil 27. avgusta 1951 v župniji Stranje, mašniško posvečenje je prejel 29. junija 1979 v Kamniku. Duhovniško službo je opravljal v župnijah Brezovica, Vipava, Kranj, Cerklje na Gorenjskem in Sv. Vid nad Cerknico.

V torek, 30. aprila 2019, smo se od njega ves dan poslavljali v župnijski cerkvi v Cerkljah. Ob 21. uri pa so se s sveto mašo od njega poslovili številni duhovniki, farani naše župnije in od drugod. Po maši je bil prepeljan v rojstno župnijo Stranje, kjer je bila 1. maja 2019 ob 15. uri pogrebna sveta maša in po njej pogreb.

Pokojnega duhovnika priporočamo v molitev.

Primož Močnik