Moška skupina Možje sv. Jožefa

V naši župniji se začenja tretja sezona delovanja moške skupina Možje sv. Jožefa, ki deluje pod duhovnim okriljem p. dr. Viljema Lovšeta. Prvo jesensko srečanje bo v ponedeljek 5. oktobra v dvorani Jožefa Kvasa po večerni sveti maši. Več informacij najdete na župnijski spletni strani pod rubriko Dejavnosti / Moška duhovnost.

Vabljeni novi člani.

Dr. Viljem Lovše:
Spoštovani fantje, očetje, možje in sinovi, poročeni, samski ali ločeni, vdovci in vsi ostali, ki v srcu dobro mislite, dobrodošli na srečanju za očete, može in sinove v vaši župniji.
Nam možem je Bog dal moško moč in poslanstvo, ki se ga verjetno premalo zavedamo, še manj pa gojimo. Srečali se bomo, da se spomnimo, kako dragoceno je vsako moško srce in življenje za najbližje in vso družbo. Drug drugemu lahko damo veliko moči, ki jo potrebujejo naše žene, otroci in vsa družba. Bog osebno računa na vsakega izmed nas in na naš enkratni dar za nas in za druge. Dragoceni smo in se pri tem lahko podpremo. Bog nas ima za svoje sogovornike in sodelavce. Povabljen, če se zavedaš, da si veliko več kot zgolj del stroja za proizvajanje denarja za bogate. Vse težave in preizkušnje so za nas priložnost, ne ovira. V nas so moči, ki se jih niti ne zavedamo. Vsak izmed nas ima svojo enkratno izkušnjo, ki je vir moči tudi za druge.

Dobrodošli!